Upokojujúca technika hĺbkovej masáže ideálna pre odbúranie stresu

Príjemné teplo pravých lávových kameňov pôsobí blahodárne na myseľ a dokonale uvoľňuje stuhnuté svaly. Navodzuje pocit absolútneho kľudu a uvoľnenia.


Lávové kamene majú úžasnú schopnosť absorbovať, uchovávať a postupne uvoľňovať teplo.


Príjemné teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže prináša telu množstvo pozitívnych účinkov.


Masáž lávovými kameňmi je ideálna v jesennom a zimnom období, kedy okrem iného príjemne zahreje.


Kamene sa predhrievajú v špeciálnom ohrievači. Masér si následne kameňmi zohreje ruky a tak vykoná masáž, čím prenáša tepelnú energiu kameňov do tela. Potom jemne masíruje telo aj samotnými kameňmi.


Pri masáži sa používajú zaoblené lávové kamene zohriate približne na 45 stupňov Celzia, niektoré sa len prikladajú na určité body na tele, ostatnými sa masíruje celý chrbát.

Kým všetky druhy masáží môžu pomôcť k úľave od bolesti spôsobenej napätím vo svale, horúce kamene umožňujú masérovi preniknúť hlbšie do svalu.


Pri extrémne stuhnutých svaloch horúce lávové kamene poskytnú potrebné uvoľnenie napätia a zmiernia bolesti svalov. Samotné kamene následne umožnujú masérovi efektívnejšie ovplyvňovať hĺboké tkanivá vďaka čomu sa táto masáž radí k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.


Na konci procedúry sa lávové kamene poukladajú na chrbát a prikryjú dekou, nasleduje doznievanie a relaxácia.


Masáž lávovými kameňmi priaznivo pôsobí na kvalitu spánku, ktorý je potrebný pre úplné zotavenie tela po každodennom zhone. Procedúra má priaznivé účinky na celkovú regeneráciu a detoxikáciu ľudského tela.
63 views