Soľná jaskyňa má obzvlášť priaznivé účinky na detský organizmus

Vhodné klimatické podmienky priaznivo ovplyvňujú rozvíjajúci sa detský organizmus.

Pobyt v soľnej jaskyni významne pozitívne ovplyvňuje priebeh ochorení u detských pacientov s chronickými chorobami horných a dolných dýchacích ciest (zápal hrtanu, astma, senná nádcha atd.), kožných ochorení (atopický ekzém), chronických ochorení tráviaceho traktu (Crohnova choroba, žalúdočné vredy), kardiovaskulárne ochorenia (vysoký krvný tlak) alebo porúch štítnej žľazy.


V posledných rokoch nadobúda obzvlášť veľký význam prevencia a pre zdravý vývoj dieťaťa je veľmi dôležitá.

Životné prostredie hlavne vo väčších mestách je natoľko znečistené, že má preukázateľne negatívny vplyv na dýchacie cesty, pričom dobrá funkcia dýchacích  ciest patrí k základným predpokladom pre zdravý vývoj dieťaťa.

Aplikácia vhodnej mikroklímy formou zvlhčeného a minerálmi nasýteného vzduchu podporuje činnosť epitelu v dýchacích cestách a priaznivo pôsobí na sliznice a hlienotvorbu.


Opakovaný pobyt v takomto prostredí prirodzene  bráni opakujúcim sa zápalom dýchacích ciest a znižuje chorobnosť detí.   

Nezanedbateľným prínosom je vplyv soľnej jaskyne na psychiku detských pacientov.


Po vstupe do soľnej jaskyne na vás dýchne nenapodobiteľná atmosféra. Všade na stenách aj na podlahe je soľ, tlmené svetlo presvitá cez soľné kamene na stenách, z reproduktorov sa šíri relaxačná hudba – malé deti majú k dispozícií hračky a môžu sa pri relaxácii zahrať ako na pieskovisku.

77 zobrazení