Prečo je manuálny lifting tváre jednou z najefektívnejších ošetrení pleti?

Masáž tváre na omladenie pleti pomáha oddialiť proces starnutia, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje stres a napätie.


Manuálny lifting je hĺbková, manuálna a vyhladzovacia masáž. Spôsobuje vypnutie pokožky, jej lepšie prekrvenie a odplavenie splodín látkového metabolizmu.


Jedná sa o šetrnejšiu a neinvazívnu procedúru. Pri klasickom liftingu dochádza k operatívnemu napínaniu pokožky, zatiaľ čo liftingová masáž sa obmedzuje len na manuálne techniky, ktoré vedú k postupnému vyhladeniu vrások a napnutiu kontúr tváre.


Nejedná sa o obyčajnú kozmetickú masáž tváre, ale o kombináciou troch účinných masážnych techník vychádzajúcich z princípov tradičnej čínskej medicíny.Masáž tváre na omladenie pleti v ozdravovacom centre AMASOL

kombinuje nasledujúce techniky:

Masáž tváre technikou Gua-sha

Zmes akupresúrnych techník, vybraných z Shiatsu

Masáž tváre so špeciálnou sklenenou vákuovou bankou❤︎ Masáž tváre technikou Gua-sha ❤︎

Gua-sha je príjemná relaxačná terapia využívajúca jemné ťahy, ktorej princípom je trenie a tým prekrvenie pokožky a podpora prúdenia lymfy pomocou masážnych valčekov alebo rôzne tvarovaných kameňov. Prirodzený chlad minerálu pokožku upokojuje, zmierňuje opuch a tmavé kruhy pod očami. Jedná sa o starovekú čínsku liečivú techniku, ktorá zanechá tvár vyhladenú a zdvihnutú.


❤︎ Zmes akupresúrnych techník, vybraných z Shiatsu ❤︎

Shiatsu doslovne znamená tlak prstami, pochádza z Japonska, no jej korene sa dotýkajú tradičnej čínskej medicíny. Je to jedna z najúčinnejších masáží na svete. Hlavné princípy masáže využívajú tlakové body s cieľom uvoľniť a prekrviť pokožku. Nakoľko tvár je plná reflexných bodov a nervov, masáž tváre je súčasne dokonalým spôsobom ako napríklad zmierniť bolesť hlavy, únavu, uvoľniť stres a nežiadúce napätie.

❤︎ Masáž tváre so špeciálnou sklenenou vákuovou bankou ❤︎

Bankovanie je jednou z najstarších techník tradičnej čínskej medicíny. Vákuové banky pri masáži jemne vťahujú pokožku z hlbších vrstiev fascie, to zvyšuje prietok krvi do masírovanej oblasti a omladzuje pokožku. Počas bankovania je zároveň výrazne ovplyvňovaný aj metabolizmus organizmu a to tým, že v okolí priloženej banky dochádza k rýchlejšej látkovej výmene. Vákuová masáž pokožku aktívne hydratuje, čím následne umožňuje pleti prijať väčšie množstvo aktívnych látok.


Na záver procedúry sa na tvár aplikuje skutočný elixír mladosti, ktorý chráni pokožku pred oxidačným stresom zodpovedným za starnutie. Zachováva a revitalizuje dospelé dermálne kmeňové bunky a obnovuje ich schopnosť delenia. Omladzuje fibroblasty, ktoré vylučujú elastín a kolagén.


Tento krém kombinuje všetku silu rias kombu a wakame, ktoré sú známe svojim omladzujúcim účinkom na bunky pokožky a podporujú tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej, čo sú 3 základné komponenty pre spevnenú a pevnú tvár. Organické oleje pleti poskytujú optimálnu hydratáciu a hĺbkovú výživu.

Kombinácia týchto techník je jedna z najúčinnejších foriem starostlivosti o starnúcu pleť. Účinok tejto procedúry je viditeľný už po prvom sedení.

Pri masáži sa používa BIO certifikovaný argánový olej a prírodné produkty starostlivosti o pleť z dielne francúzskej značky Phytema.


136 views