Do akej miery nahradí soľná jaskyňa účinky morskej klímy?

Liečba rôznych chorôb v soľnej mikroklíme sa praktizuje už veľa rokov. V minulosti si viacerí vedci všimli priaznivé účinky soľných baní a jaskýň na zdravie ľudí a aj preto sa začali budovať umelé soľné jaskyne. Metóda inhalácie soli rozptýlenej vo vzduchu sa úspešne využíva do dnes.


Pri mori zvyčajne naše telo doplní potrebné soli a minerály, ktoré sú nielen v morskej vode, ale taktiež sa uvoľnujú do vzduchu.

Pobyt pri mori sa odporúča hlavne prepacientov s problémami horných a dolných dýchacích ciest.


V súčasnej dobe nemusíme za morskou klímou cestovať – ponúka sa nám pobyt v soľných jaskyniach v tuzemsku.


Soľná jaskyňa poskytuje veľmi podobnú mikroklímu ako morský vzduch a tak sa 2-3 návštevy soľnej jaskyne z pohľadu nasávania ionizovaných minerálov vyrovnajú až dvojtýždňovej dovolenke pri mori.


Soľná jaskyňa je prostredie nasýtené vysokou koncentráciou soli s obsahom jódu, brómu, draslíka, vápnika, horčíka, železa a ďalších prvkov.

Pobyt v soľnej jaskyni je originálnou, účinnou a čisto prírodnou metódou zvanou haloterapia. Nasýtený vzduch v jaskyni vytvára mikroklímu, ktorá má mimoriadne pozitívny vplyv pri liečení širokého spektra ochorení a výrazne podporuje imunitný systém, tak u detí ako aj u dospelých.

Vďaka veľkému množstvu soli na malej ploche sú výsledky po opakovaných pobytoch v soľnej jaskyni dokonca rýchlejšie ako po pobyte pri mori.


Ďalší výrazne pozitívny vplyv soľnej jaskyne spočíva v tom, že vdychovaný soľný aerosol vysušuje mikrobiálne bunky patogénnych mikroorganizmov, ktorých sa telo zbavuje formou uvoľňovania hlienov z dýchacích ciest. Tento jav sa označuje ako samočistiaci proces organizmu.

Zároveň je potrebné zdôrazniť pozitívny vplyv mikroklímy v soľných jaskyniach na stabilitu imunitného systému, čo predstavuje veľmi dôležitý preventívny faktor v rámci chrípkových ochorení a ďalších vírusových ochorení.

V našej soľnej jaskyni na vás pôsobí 14 ton himalájskej soli na stenách a 3 tony soli z Mŕtveho mora na podlahen a ploche cca 20 m2, túto intenzitu pocítite ihneď po vstupe do miestnosti.

Soľná jaskyňa AMASOL plne nahradí priaznivé účinky morskej klímy na Váš organizmus.

117 zobrazení