Otázky - soľná jaskyňa

Ak Vás zaujala soľná jaskyňa, masérske alebo kozmetické služby nezabudnite, že sme tu pre vás, spýtať sa nás môžete na čokoľvek. Ak vám je niečo nejasné, pozrite si otázky, ktoré sa nás pýtali návštevníci ozdravovacieho centra AMASOL.

Čo je soľná jaskyňa
  • Soľná jaskyňa je miestnosť so špeciálnou mikroklímou a veľkým obsahom soli, vďaka čomu pôsobí na ľudský organizmus podobne ako more. Liečebný účinok sa dosahuje pobytom v umelej soľnej jaskyni.
Aké má účinky soľná jaskyňa
  • V minulosti si viacerí vedci všimli priaznivé účinky soľných baní a jaskýň na zdravie ľudí a aj preto sa začali budovať umelé soľné jaskyne. Mikroklíma s vysokým obsahom rôznych solí a minerálov (sodík, jód, draslík, horčík..), ktoré blahodárne pôsobia napríklad pri ochoreniach dýchacích ciest, dermatologických chorobách, poruchách trávenia či neurovej sústavy.
Ako často ju navštevovať
  • Návšteva soľnej jaskyňe je samozrejme individuálna, pre najlepšie účinky je však vhodné absolvovať aspoň 7-10 návštev počas mesiaca, potom udržiavať jednou návštevou týždenne.
Aká je teplota v soľnej jaskyni
  • Soľná jaskyňa má udržiavanú teplotu 21 stupňov celzia celoročne, v chladnejších mesiacoch je vyhrievaná podlahovým kúrením, v lete chladená klimatizáciou.
Ako sa môžem objednať
  • Objednať sa na haloterapiu do soľnej jaskyne je možné telefonicky na čísle 0948 610 323
Koľko ľudí sa zmestí do soľnej jaskyne?
  • Soľná jaskyňa má kapacitu 5 dospelých osôb na lehátkach, v prípade návštevy s detmi, je možné doplniť detské stoličky
Ako sa mám obliecť?
  • Do soľnej jaskyne je najlepšie obliecť si pohodlné oblečenie, pre ľudí s dermatologickými ochoreniami sa doporučuje tieľko, alebo plavky. 
Môžu ísť do jaskyne aj deti?
  • Samozrejme v jaskyni sú vítané aj deti, máme pre ne prichystané detské hračky aj malé stoličky.
Aké sú obmedzenia vstupu do soľnej jaskyne?
  • Odborníci pobyt v soľnej jaskyni neodporúčajú ľuďom s akútnymi ochoreniami s vysokou teplotou, infekčnými ochoreniami,  klaustrofóbiou, tuberkulózou, chorobami obličiek alebo s určitými poruchami funkcie štítnej žľazy.
Koľko stojí návšteva soľnej jaskyne?
Koľko je v soľnej jaskyni soli?

Naša soľná jaskyňa obsahuje viac ako 14 ton himalájskej soli na stenách a 3 tony soli z Mŕtveho mora na podlahe.